Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > eBay UK umożliwi handel wirtualnymi walutami

2014-01-24 eBay UK umożliwi handel wirtualnymi walutami

Od 10 lutego 2014 roku brytyjska sekcja popularnego serwisu aukcyjnego eBay dopuszczać będzie handel kryptowalutami.

Będzie to możliwe przez eBay Classifieds, serwis obejmujący lokalne ogłoszenia drobne. Serwis ten jest odpowiedzią eBay na popularny serwis ogłoszeniowy Craigslist. Łączy on lokalnych sprzedawców i kupujących jednocześnie nie pośrednicząc w ich transakcjach.

Od 10 lutego 2014 roku pojawi się na portalu nowa kategoria produktów Virtual Currency. Jak na razie Zjednoczone Królestwo (UK) jest jedynym krajem z taką sekcją.


Bitcoin jest najpopularniejszą walutą wirtualną, którą będzie można handlować przez eBay Classifieds

Jak na razie nie wiadomo kiedy opcja taka pojawi się w innych krajach i eBay zacznie także przyjmować płatności w kryptowalutach.

Jest to odwrotny trend niż w Polsce. Allegro, lider rynku e-commerce w Polsce, 8 stycznia 2014 roku oficjalnie zakazało handlu kryptowalutami (np. bitcoin, litecoin, dogecoin itp.) oraz usługami i produktami z nimi związanymi.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: