Dunluce Castle, jak dojechać z Belfastu, zwiedzanie

Tagi , , , , , ,

Dunluce to jeden z najbardziej popularnych i znanych zamków. Cieszy się ogromną popularnością, a co roku odwiedzany jest przez niezliczoną ilość turystów. Nic więc dziwnego, że wiele osób pragnie poznać jego dokładną lokalizację, ciekawostki, jak również fakty, które sprawiają, że warto odwiedzić ten historyczny obiekt na mapie świata. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Dunluce Castle?

Dunluce Castle to znany obiekt turystyczny zlokalizowany w Irlandii Północnej. Dokładnie zamek znajduje się na skraju wychodni bazaltu-  w hrabstwie Antrim. Dla lepszego zobrazowania dokładnej lokalizacji można zaznaczyć, że zamek leży między Portballintrae oraz Portrush.

Jak dojechać?

W celu dojechania do Dunluce Castle, z całą pewnością należy przejechać przez most, który łączy Portballintrae oraz Portrush z lądem. 

Jeśli jednak znajdujemy się w miejscowości Belfast, i chcemy dojechać do Dunluce Castle, możemy wybrać aż trzy możliwe środki transportu. Jest to własny (czy wypożyczony) pojazd mechaniczny, autobus, jak również pociąg. Belfast posiada bezpośrednią linię komunikacji miejskiej do Dunluce Castle. To niezwykle ekonomiczne, bardzo komfortowe rozwiązanie, które sprawia, że będąc w Irlandii Północnej, nawet w przypadku braku posiadania własnego środka transportu, bez wysiłku, trudu, można zwiedzić niezwykle ciekawy obiekt turystyczny.  Na szczególną uwagę zasługuje także czas przejazdu. Jeśli zdecydujemy się dostać na miejsce pociągiem, wówczas na przejazd do punktu docelowego należy poświęcić około 2,5 godziny. Natomiast jeśli naszym wyborem stanie się autobus, musimy zarezerwować około 3 godzin. Jeśli zaś będziemy dysponować własnym środkiem transportu, wówczas należy przeznaczyć godzinę, by móc cieszyć się zwiedzaniem zamku. Jak widać, rozwiązań jest naprawdę wiele. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Ciekawostki na temat Dunluce Castle

Jedną z największych ciekawostek dotyczących Dunluce Castle, jest fakt, że zamek zamieszkiwany był przez zwaśnione klany. Najbardziej znani lokatorzy to rodzina McQuillan, jak i MacDonnell. 

Dla pierwszych Chrześcijan i Wikingów lokalizacja zamku Dunluce odgrywała niezwykle istotną rolę. Zielone wzniesienia pełne roślinności, jak również miejsce, gdzie kiedyś stał wczesny irlandzki fort, to zdecydowanie korzystna lokalizacja dla takich plemion. 

Kolejną ciekawostką jest fakt, że dwie wieże bębnowe zamku, których średnica wynosi około 9 metrów, są jednymi z pierwszych elementów konstrukcyjnych zamku. 

Dlaczego warto odwiedzić Dunluce Castle?

Dunluce Castle uważany jest za jeden z najbardziej romantycznych, malowniczych zamków, które znajdują się na terenie Irlandii. Ruiny zamku, które można podziwiać, najprawdopodobniej pochodzą z XVI i XVII wieku. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że eksponaty historyczne i archeologiczne są dostępne dla wszystkich zwiedzających, co stanowi jeden z najważniejszych walorów obiektu. Zamek z każdej ze stron otoczony został niezwykłymi, bajkowymi wzniesieniami. 

Pierwsza dokumentacja historyczna wskazuję, że zamek znajdował się w rękach rodziny McQuillan w 1513 roku. W XVIII wieku północna ściana zamku, a dokładnie część mieszkalna, runęła do morza. Jednak w całości, w nienaruszony stanie, zachowały się ściany wschodnie, południowe, jak również zachodnie. Dunluce to zamek, który zdecydowanie warto odwiedzić, będąc w Irlandii Północnej. Poznaj jego lokalizację, możliwe środki transportu, i ciesz się z udanych wycieczek turystycznych.

Poprzedni

Victoria Square: Serce zakupów i widoków w Belfaście

Chinatown w Liverpoolu – miasteczko o nietuzinkowym stylu 

Następny

Dodaj komentarz