Dlaczego warto odwiedzić Edynburg zimą?

Tagi , , ,

Edynburg to malownicza stolica Szkocji. Panująca w nim atmosfera skutecznie magnetyzuje turystów z całego świata. Znamiona historii dodatkowo uatrakcyjniają miasto. W okresie zimowym dnie są krótsze, a temperatura niższa, jednak nie wpływa to negatywnie na urok miasta. Bez wątpienia, osoby, które odwiedzą Edynburg zimą powinny skorzystać z tej okazji. Przedstawiamy jaka temperatura panuje w Edynburgu zimą, a także z jakich atrakcji można w tym czasie skorzystać. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dlaczego warto odwiedzić Edynburg zimą?

W sezonie zimowym Edynburg jest niezwykle czarującym miastem. Widok zaśnieżonego zamku Edynburskiego, niezwykłe panoramy z Calton Hill czy ozdobione w świątecznym klimacie uliczki zapadają w pamięci na długo. Każdy z zakątków miasta posiada swój urok, a szybki zmierzch pozwala dostrzec miasto w zupełnie innym świetle. Po zmroku możesz udać się na spacer po Królewskiej Milie czy pieszo pokonać dystans od Zamku Edynburskiego do Pałacu Holyroodhouse. Zachęcamy także do wizyty w Pentland Hills. 

Dodatkowo w okresie zimowym zmniejsza się ilość turystów, dlatego można spokojnie skorzystać z najpopularniejszych atrakcji miasta. To świetny moment, aby odwiedzić Pałac Holyroodhouse i Muzeum Narodowe Szkocji. Niekwestionowanym atutem są także niższe ceny biletów i noclegów niż wiosną czy latem. 

Jarmarki świąteczne i sylwester w Edynburgu

Wizyta zimowa w Edynburgu to znakomita okazja do uczestnictwa w organizowanych wówczas wydarzeniach. Edynburg tętni życiem, a obywatele chętnie celebrują zarówno święta Bożego Narodzenia jak i sylwester. Grudzień to czas, kiedy nadchodzące święta zwiastowane są na każdym kroku. Możesz udać się na jarmarki bożonarodzeniowe i spróbować tamtejszych przysmaków, a także pójść na łyżwy na lodowisko w rytmach świątecznych hitów. Dodatkowo w sezonie zimowym licznie odbywają się koncerty, gdzie możesz bawić się razem z mieszkańcami. Z Edynburgu możesz przywieźć nietypowe prezenty dla swoich najbliższych. 

Sylwester w Edynburgu to możliwość wzięcia udziału w Hogmanay, czyli szkockich obchodach sylwestra. Hogmanay trwa aż trzy dni i jest wypełniony muzyką, tańcem, fajerwerkami oraz szeregiem świetnych atrakcji. To znakomity okres, aby poznać sposób celebrowania praktykowany przez Szkotów i jednocześnie hucznie przywitać Nowy Rok. 

Jaka jest pogoda zimą w Edynburgu?

Zimowa pogoda w Edynburgu słynie ze swojej nieprzewidywalności. Trafiają się zarówno słoneczne jak i bezchmurne dni, ale równolegle wzrasta prawdopodobieństwo, że będą deszczowe oraz pochmurne. Jednocześnie nie można zapomnieć o posiadaniu ciepłej odzieży, ponieważ temperatury zazwyczaj oscylują pomiędzy 0 a 10ºC. Podczas wietrznych dni, odczuwalna temperatura jest o wiele niższa. Ponadto zimą nierzadko odnotowywane są przymrozki czy nawet prószący śnieg, choć nie utrzymuje się zbyt długo. 

W okresie zimowym w Edynburgu, dni są o wiele krótsze. Jasno robi się dopiero w okolicach godziny 8:30, a ściemnia się zazwyczaj koło 15:30. W deszczowych lub pochmurnych dniach niemal całe dnie upływają w nostalgicznym klimacie. Dzień zaczyna się wydłużać już w styczniu. 

Edynburg zimą – pogoda w listopadzie

Listopadowy wyjazd do Edynburga już wymaga zaopatrzenia się w ciepłą odzież i rękawiczki. Temperatury wahają się od 3 do 7ºC. W listopadzie średnio od 8 do 15 dni jest deszczowych, dlatego należy rozważyć spakowanie kaloszy i parasolek. Niekiedy zdarzają się nawet opady śniegu. 

Edynburg pogoda grudzień

W grudniu nadal odnotowywany jest spadek temperatur w Edynburgu. Wynoszą najczęściej od 1 do 4ºC. Średnia ilość dni deszczowych jest porównywalna jak w listopadzie, jednak z większym prawdopodobieństwem może spaść śnieg. 

Edynburg zimą – pogoda w styczniu

Styczeń jest równie zimnym miesiącem jak grudzień. Najczęściej odnotowywane są temperatury wynoszące od 0 do 4ºC. Równolegle zazwyczaj występuje od 8 do 15 dni deszczowych. W styczniu bardzo prawdopodobne są opady śniegu. 

Edynburg pogoda luty

W lutym, temperatura w Edynburgu, nieznacznie, jednak zaczyna wzrastać. Wynosi ona od 1 do 5ºC. Występuje podobna ilość dni deszczowych jak i z opadami śniegu. 

Edynburg pogoda marzec

Marzec w Edynburgu zaczyna zwiastować nadchodzącą coraz większymi krokami wiosnę. Choć nadal panuje niska temperatura, która wynosi od 2 do 7ºC, to jednak opady występują znacznie rzadziej. Szacuje się, że jest to raptem tylko od 3 do 8 dni. Opady śniegu mogą się zdarzyć, choć nie są już tak pewnie jak we wcześniejszych, zimowych miesiącach.

Zima w Edynburgu może przywitać turystów typową pogodą w kratkę. Występują zarówno słoneczne jak i deszczowe dni. Sporym urozmaiceniem mogą być opady śniegu, które prezentują miasto w zupełnie innym wymiarze, jednak zdecydowanie wartym zobaczenia. Ilość atrakcji i organizowanych wydarzeń sprawia, że z pewnością nie można się nudzić, a wieczór zakończyć w szkockim barze degustując whisky. 

Poprzedni

Co zabrać na wycieczkę do Glasgow? 

Wynajęcie samochodu w Limerick — co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz