Czy Londyn jest bezpieczny? Na co uważać w Londynie?

, Tagi , , ,

Każde miasto ma swój unikalny zestaw niebezpieczeństw, a Londyn nie jest wyjątkiem. Chociaż jest to stosunkowo bezpieczne miasto, odwiedzający powinni być świadomi pewnych wspólnych zagrożeń bezpieczeństwa, które mogą pojawić się podczas odkrywania wielu dzielnic i atrakcji turystycznych miasta. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć, myśląc o bezpieczeństwie w Londynie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Londyn plasuje się wysoko na liście bezpiecznych miast

Być może słyszałeś historie o brutalnych przestępstwach i kieszonkowcach, ale prawda jest taka, że Londyn jest jednym z najbezpieczniejszych miast na ziemi. Na przykład w porównaniu z Nowym Jorkiem, Londyn ma mniej niż połowę wskaźnika zarejestrowanych przestępstw według danych z 2020 roku.

Powodem, dla którego o tym wspominam, jest to, że niektóre obszary są bezpieczniejsze niż inne — w tym centrum Londynu i miejsca turystyczne, takie jak Trafalgar Square lub Covent Garden. Są jednak również miejsca, których powinieneś unikać, jeśli nie chcesz wpaść w kłopoty. Są to zajezdnie autobusowe w nocy; obszary przemysłowe; dzielnice z wysokim wskaźnikiem bezrobocia; lub gdziekolwiek, gdzie obszar wydaje się szczególnie zniszczony. Ogólnie rzecz biorąc, upewnij się, że wiesz gdzie idziesz, zanim opuścisz swój pokój hotelowy!

Bezpieczeństwo w Londynie – bądź świadomy zagrożeń

Planując podróż do Londynu, ważne jest, aby podjąć środki ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Podczas gdy zwiedzanie miasta i jego okolic jest przyjemną częścią każdej wycieczki do Londynu, ważne jest, abyś był świadomy wspólnych zagrożeń bezpieczeństwa i jak najlepiej ich unikać.

Bezpieczeństwo jest tematem rozmów dla wielu osób odwiedzających Londyn po raz pierwszy. Miasto może być zastraszające na pierwszy rzut oka, ale ważne jest, aby nie pozwolić, żeby strach powstrzymał Cię przed zobaczeniem tego niesamowitego miejsca!

Oto kilka rzeczy do rozważenia, gdy myślisz o bezpieczeństwie w Londynie

Istnieją pewne powszechne zagrożenia bezpieczeństwa, o których powinieneś wiedzieć i jak najlepiej ich unikać.

Kieszonkowcy przy atrakcjach turystycznych

Podczas korzystania z wielu atrakcji Londynu zachowaj czujność. Kieszonkowcy często celują w turystów w popularnych miejscach i na imprezach, ponieważ wiedzą, że goście nie znają dobrze okolicy. Podczas gdy niektóre oszustwa kieszonkowe są powszechne w innych miastach, te poniżej wydają się być szczególnie powszechne w Londynie:

  • The distraction scam: ma miejsce, gdy złodziej używa jakiegoś rodzaju rozproszenia, aby oddzielić Cię od swoich rzeczy. Na przykład ktoś może krzyczeć o pomoc lub zrobić jakieś zamieszanie w pobliżu Ciebie, podczas gdy inna osoba kradnie coś z torby lub kieszeni. Aby uniknąć tego typu oszustwa, nie zwracaj uwagi na nikogo, kto podchodzi do ciebie z problemem, gdy jesteś na atrakcji lub wydarzeniu; po prostu szybko odejdź zamiast tego!
  • Bag slashers: tego rodzaju złodzieje są bardziej agresywni niż ci, którzy używają rozproszenia. Złodziej rozcina torbę ostrym narzędziem i kradnie jej zawartość. Aby zabezpieczyć się przed tego typu przestępcami, trzymaj torbę zamkniętą przez cały czas, gdy chodzisz po zatłoczonych miejscach. Nie pokazuj też pieniędzy ani cennych przedmiotów nikomu obcemu, ani w zatłoczonym miejscu. Jeśli to możliwe nie noś również drogiej biżuterii.

Pozostawianie torby bez opieki w metrze

  • Należy zawsze mieć przy sobie torbę. Nawet jeśli wstajesz tylko po to, aby się napić lub skorzystać z łazienki, nie zostawiaj swojej torby bez opieki.
  • Nigdy nie zostawiaj swojej torby na podłodze, nawet na sekundę. Jest to zbyt łatwe dla kogoś, kto może szybko podnieść ją i uciec z nią.
  • Nigdy nie zostawiaj swojej torby na siedzeniu obok Ciebie lub przed lub za Tobą

Unikaj wsiadania do metra w nocy w pojedynkę

Jeśli jesteś sam, najlepiej unikać metra w nocy. Sieć metra jest ogromna i może być trudna w nawigacji, więc lepiej nie zapuszczać się w odizolowanej części systemu, jeśli nie masz ze sobą drugiej osoby, która najlepiej zna miasto. Jeśli podróżujesz późno w nocy, rozważ wzięcie taksówki zamiast korzystania z transportu publicznego.

Nie bój się zapytać nieznajomego o pomoc

Najlepszym sposobem na poruszanie się po Londynie jest korzystanie z metra. Działa ono 24 godziny na dobę i ma kilka różnych linii, które obejmują wszystkie główne obszary w Londynie. Jeśli podróżujesz między dwoma miejscami, sprawdź TfL Journey Planner, aby upewnić się, że dotrzesz tam, gdzie chcesz z jak najmniejszym kłopotem.

Jeśli podczas spaceru po Londynie będziesz potrzebował pomocy, nie bój się o nią poprosić! Ludzie są tu przyjaźni — a jeśli nie są? Prawdopodobnie nie odgryzą Ci głowy za pytanie, gdzie jest najbliższy przystanek autobusowy. W rzeczywistości większość ludzi chętnie odpowie na Twoje pytania bez wahania.

Picie i zakłócanie porządku w centrum Londynu, zwłaszcza w nocy

Picie i zakłócanie porządku jest problemem w centrum Londynu, szczególnie w okolicach Piccadilly Circus i Leicester Square. Może to prowadzić do problemów z policją. Dlatego podczas wakacji lepiej nie przesadzać z alkoholem i takie zabawy ograniczać raczej do pobytu w pubie.

Fałszywe waluty i towary – nie daj się nabrać

Miej świadomość, że fałszywe waluty i towary stanowią poważny problem w niektórych rejonach Londynu. Za posiadanie nawet niewielkiej ilości fałszywych pieniędzy można zostać aresztowanym, więc nie przyjmuj żadnych banknotów ani monet od nikogo nieznajomego. Nie oferuj również nikomu rozmieniania pieniędzy, czy krótkiej pożyczki (oddane pieniądze mogą być fałszywe).

Bezpieczeństwo w Londynie – nie pozwól, aby strach powstrzymał Cię od odkrywania tego niesamowitego miasta

Najlepszym sposobem na uniknięcie kłopotów jest podjęcie wszelkich możliwych środków ostrożności. Oto kilka zasad:

  • Nie zostawiaj cennych rzeczy bez opieki. Jeśli masz coś cennego, nie należy umieszczać go w torbie lub zostawić go w dowolnym miejscu, które nie jest pod bezpośrednią kontrolą (np. stół lub krzesło przed pubem).
  • Nie chodź sam w nocy. Jeśli wychodzisz, staraj się nie robić tego samemu — a jeśli musisz, bądź świadomy ludzi wokół Ciebie i staraj się pozostać w zasięgu wzroku innych przez cały czas.
  • Nie noś przy sobie dużej gotówki, chyba że jest to absolutnie konieczne — karty kredytowe i smartfony są znane z tego, że znikają z kieszeni, więc również je dobrze pilnuj. Najlepiej je schować do kieszeni w środku kurtki, czy bluzy, aby z zewnątrz nie było do nich dostępu.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogły Ci poczuć się nieco bezpieczniej podczas planowania podróży do Londynu. Ważne jest, aby pamiętać, że nie chodzi tylko o bycie ostrożnym. Chodzi również o zabawę i cieszenie się jednym z najwspanialszych miast świata!

Poprzedni

Zima w Londynie, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Wakacje w Londynie – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

1 komentarz do wpisu “Czy Londyn jest bezpieczny? Na co uważać w Londynie?”

Dodaj komentarz