Czy Dublin jest bezpieczny? Na co uważać w Dublinie?

, Tagi , , , , ,

Kiedy myślisz o Irlandii, trudno nie wyobrazić sobie zielonych wzgórz, malowniczych zamków, klifów, whiskey oraz kufla Guinnessa. Dublin jest stolicą Republiki Irlandii i niezwykle barwnym miastem. Miasto to znajduje się na wschodnim wybrzeżu Irlandii, u ujścia rzeki Liffey do Morza Irlandzkiego. Irlandia uznawana jest za jeden bezpieczniejszych krajów na świecie. Nie powinno to jednak oznaczać, że podczas wizyty w tym pięknym kraju, a w szczególności w Dublinie, nie musisz uważać na drobnych złodziei, ponieważ są oni wszędzie. Jak wygląda bezpieczeństwo w Dublinie? Na co uważać w Dublinie? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Bezpieczeństwo w Dublinie

Dublin jak każde inne duże miasto posiada problem drobnej przestępczości oraz przestępczości zorganizowanej. W każdej stolicy są znacznie większe szanse na to, że odwiedzającym przydarzy się kradzież kieszonkowa. Podczas zwiedzania miast takich jak Dublin, warto dobrze ukryć wszelkie cenne przedmioty i pieniądze.

Według wielu turystów podróżujących po całym świecie, Dublin jest jedną z najbezpieczniejszych stolic na świecie. Wynika to z faktu, że populacja Irlandii jest dość niska, więc przestępczość w kraju jest dość rzadka. Naszym zdaniem Dublin jest bardzo bezpiecznym miastem, a główne miejsca turystyczne są zazwyczaj bardzo spokojne. Naszym zdaniem głównym problemem w Dublinie jest problem narkotyków, nasilony w dzielnicach takich jak: Ballymun i Ballyfermot. Dlatego też zalecamy uważać podczas pobytu w tych dublińskich dzielnicach.

Czy Dublin jest bezpieczny dla turystów?

Tak, zdecydowanie!

Możesz czuć się bezpiecznie w dublińskich pubach, malowniczych, okolicznych wioskach oraz ruinach zamków. Dublińczycy ogólnie rzecz biorąc są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów i są zainteresowani poznawaniem innych kultur. Wystarczy obserwować irlandzkich fanów piłki nożnej za granicą, uwielbiają żartować i śmiać się z tego! Poza tym w Dublinie jest wiele atrakcji dla samotnych podróżników i z pewnością mogą się oni czuć bezpiecznie w tym mieście.

Bezpieczeństwo w Dublinie – gdzie warto się zatrzymać?

Oczywiście w Dublinie jest wiele niesamowitych miejsc, w których warto się zatrzymać podczas wizyty w Dublinie. My proponujemy dwie dzielnice, w których warto zarezerwować nocleg.

Dzielnica Portobello


Portobello to jedna z najbardziej tętniących życiem dzielnic w Dublinie. Oddalona jest o około 10 minut od centrum Dublina. Naszym zdaniem jest to jedna z najładniejszych dzielnic tego miasta. Znajduje się tu wiele sklepów z kawą i kawiarni, piekarni i kilku dobrych restauracji oraz pubów. Warto wybrać się na spacer po kanale Grand, który jest niezwykle ładnym miejscem na mapie Dublina.

Dzielnica Smithfield

Smithfield to dzielnica, która w ostatnich latach przeszła dużą rewitalizację. Miejsca takie jak Smithfield Square (znany z latarni morskiej) są otwarte dla turystów i mieszkańców. Możesz tu doświadczyć typowej lokalnej kultury i bogatego życia nocnego.

Dublin – porady dotyczące bezpieczeństwa podróży

Chociaż Dublin uznawany jest za jedno z najbezpieczniejszych miast w Europie, to nie zaszkodzi podjąć pewne środki ostrożności podczas pobytu, aby zapewnić sobie i innym współtowarzyszom bezpieczeństwo.

Na co uważać w Dublinie i w innych popularnych miejscach?

 • Trzymaj swoją torbę blisko siebie szczególnie w kawiarniach/restauracjach/pubach i nigdy nie umieszczaj jej w pobliżu korytarzy.
 • Pamiętaj, aby wykupić ubezpieczenie podróżne. Dzięki niemu otrzymasz w pełni kompleksowe wsparcie w przypadku nieprzewidzianych komplikacji w podróży.
 • Bądź świadomy swojego otoczenia podczas korzystania z transportu publicznego.
 • Chodzenie z drogimi przedmiotami i gadżetami przyciąga uwagę drobnych przestępców i złodziei. 
 • Nie pokazuj zwitków gotówki podczas płacenia za rzeczy. Staraj się kontrolować, ile gotówki nosisz przy sobie i korzystaj z hotelowego sejfu. 
 • Poznaj typowe techniki odwracania uwagi – kieszonkowcy często pracują w grupach i czasami udają, że zbierają pieniądze na cele charytatywne.
 • Unikaj skupisk bezdomnych wokół dużych dworców kolejowych oraz grup ludzi, którzy siedzą wokół nich i piją.
 • Bądź ostrożny z piciem drinków z nieznanych źródeł lub braniem narkotyków, jeśli jesteś fanem nocnego życia Dublina.

Kiedy najlepiej odwiedzić Dublin?

Najlepszy czas na odwiedzenie Dublina to okres od czerwca do sierpnia, wtedy to temperatury są dość wysokie (jak na Irlandię). Odbywają się wówczas także różne festiwale. Jest to również tak zwany „najwyższy sezon”, z wysokimi cenami hoteli i cenami biletów lotniczych. Jest to także najbardziej oblegany przez turystów czas w roku. Jeśli szukasz tańszych ofert i mniejszej liczby turystów, to polecamy odwiedzić Dublin przed lub po sezonie. Wiosna i jesień są idealnym czasem. Temperatury są wówczas umiarkowane, jednak bez tłumów i wysokich cen.

Kilka najważniejszych wydarzeń organizowanych latem:

 • Bloomsday (czerwiec),
 • Taste of Dublin (czerwiec),
 • Irlandzki Festiwal w Dublinie (lipiec-sierpień),
 • Big Grill BBQ & Craft Beer Festival (sierpień).

Niezależnie od pogody w Dublinie, zawsze można odwiedzić dom Guinnessa i dowiedzieć się wszystkiego o słynnym na całym świecie „Irish Stout”.

Bezpieczeństwo w Dublinie – podsumowanie

 • Dublin jest miastem o średnim stopniu zagrożenia przestępczością.
 • Turyści często padają ofiarą kradzieży torebek oraz kieszonkowców w miejscach o dużym natężeniu ruchu i w strefach turystycznych. Brutalne przestępstwa przeciwko turystom są niezwykle rzadkie.
 • Wskaźnik celowych zabójstw w Irlandii jest znacznie niższy niż w Austrii, Australii, Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii czy Grecji.

Dublin jest całkiem bezpiecznym miejscem, jeśli oczywiście podejmiesz odpowiednie środki zapobiegawcze. Planowanie wyjazdu do Dublina z wyprzedzeniem sprawi, że Twoja podróż będzie bezstresowa i bezpieczna. Dublin posiada wyjątkową atmosferę i spokojnie możesz zabrać swoją rodzinę na wycieczkę do Dublina już dziś!

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Wycieczka na wyspę St Michael’s Mount – jak się dostać

Hotele w Oksford – lista TOP rekomendowanych noclegów

Następny

Dodaj komentarz