Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Czarne londyńskie taksówki znów w produkcji

2013-09-12 Czarne londyńskie taksówki znów w produkcji

Ponownie ruszyła produkcja charakterystycznych czarnych londyńskich taksówek (ang. black cab). Pół roku temu ich linia produkcyjna w Coventry została zamknięta po ogłoszeniu upadłości.


Taksówka TX4 (grafika: London Taxi Company)

Ponowne podjęcie produkcji taksówek TX4 było możliwe dzięki zastrzykowi chińskiego kapitału od spółki Geely.

"Po okresie niepokoju i niepewności dla pracowników inwestycja Geely Group zapewniła przyszłość słynnych czarnych taksówek, ochroniła wymagających wysokich kwalifikacji miejsca pracy w Midlands. Zapewniła także to, że londyńskie taksówki nadal będą produkowane tutaj, w Wielkiej Brytanii." - powiedział brytyjski minister biznesu Vince Cable w fabryce w Coventry podczas oficjalnego ponownego otwarcia produkcji.


(grafika: London Taxi Company)

Mający swoją siedzibę w Hangzhou chiński producent aut Geely kupiła produkującą od 1948 roku czarne taksówki firmę Manganese Bronze za 11 mln funtów. Było to w lutym 2013 roku.


(grafika: London Taxi Company)

Manganese Bronze zaprzestał produkcji w po tym jak zmuszony został do poprawienie w sprzedanych już modelach wadliwego układu sterowania.

Docelowo produkowanych ma być 50 taksówek TX4 tygodniowo. Połowa ma zostać wyeksportowana do Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów i Azerbejdżanu.

W ciągu trwającej pięć lat i kosztującej 150 milionów funtów inwestycji nie tylko produkowane mają być na bieżąco taksówki, ale także opracowany nowy ich model.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: