Chinatown w Liverpoolu – miasteczko o nietuzinkowym stylu 

Tagi , , , ,

Chinatown znajdujące się w Liverpoolu. Jest znaną najstarszą dzielnicą chińskiej diaspory. Jej charakterystycznym elementem jest wejście do dzielnicy, które przypomina łuk, który jest bardzo bogato zdobiony. Jest to największy tego typu obiekt na świecie znajdujący się poza terenem Chin.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Chinatown w Liverpoolu?

Chinatown w Liverpoolu, znany również jako dzielnica chińska, mieści się w centrum miasta, w pobliżu dzielnicy biznesowej. Aby dotrzeć do Chinatown w Liverpoolu, można skorzystać z publicznych środków transportu takich jak autobusy, pociągi czy taksówki. Jedną z najłatwiejszych opcji jest skorzystanie z dworca kolejowego Liverpool Lime Street. Stamtąd udać się pieszo w kierunku dzielnicy chińskiej, co zajmie dosłownie kilka minut.

Jak dojechać?

Do Chinatown można dojechać na kilka różnych sposobów ponieważ ta dzielnica jest świetnie skomunikowana. Począwszy od możliwości dojechania samochodem poprzez taksówkę, a także komunikacją zbiorową taką jak: autobusy miejskie bądź pociąg. 

Na stację Chinatown bezpośrednio ze stacji Liverpool można w zaledwie 5 min można dostać się autobusem linii nr 82. Koszt przejazdu wynosi od ośmiu do 14 zł. Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest dojazd taksówką, który zajmie około 2 min, a koszt takiego przejazdu oscyluje w granicach 30 zł. Dla miłośników pieszych wędrówek zalecana jest piesza trasa, która zajmuje zaledwie 10 min.

Zwiedzanie Chinatown w Liverpoolu

Chinatown w Liverpoolu można zwiedzać, spacerując po głównej ulicy o charakterystycznej architekturze z przepięknymi chińskimi łukami a także kolumnami. Na terenie Chinatown znajduje się wiele restauracji serwujących autentyczne dania kuchni chińskiej, liczne sklepy ze specjałami kulinarnymi a także chiński supermarket. W tym miejscu można poczuć się jak podczas wyprawy do Chin delektując się w pełni tą kulturą, kuchnią oraz obyczajami.

Ciekawostki

Interesującą ciekawostką na temat Chinatown w Liverpoolu jest fakt, że jest to najstarsza chińska dzielnica w Europie, która powstała pod koniec XIX wieku. Dzielnica jest pełna kolorowych dekoracji, smakowitych potraw oraz festiwali kulturalnych, które przyciągają turystów z całego świata. Na uwagę zasługuje charakterystyczny dla tego miejsca łuk chiński, który wprowadza do tej dzielnicy. Na nim znajduje się aż 200 ręcznie rzeźbionych smoków, które przykuwają uwagę. 12 z nich jest w ciąży co symbolizuje szczęście oraz jedność pomiędzy Szanghajem i Liverpoolem. W środku znajduje się napis w języku chińskim, który oznacza Chinatown sama dzielnica jest niezwykle urokliwe i przypomina chińskie miasteczko z pięknie ozdobionymi w tamtejszym stylu latarniami, budynkami i restauracjami.

Warto podkreślić, że punkty gastronomiczne prowadzone są przez rodowitych Chińczyków. Osoby przebywające w tej dzielnicy mają okazję spróbować prawdziwej kuchni chińskiej o orientalnym smaku, podawanej na tamtejszej porcelanie. 

Dlaczego warto odwiedzić Chinatown w Liverpoolu?

Warto odwiedzić Chinatown w Liverpoolu nie tylko ze względu na jego unikatową atmosferę i bogatą historię, ale także, aby spróbować wyśmienitych dań kuchni chińskiej oraz doświadczyć prawdziwego orientalnego uroku. Znajdując się w samym sercu miasta, Chinatown oferuje niepowtarzalne doświadczenia kulturowe i gastronomiczne, które zachwycą każdego odwiedzającego. Dlatego to miejsce chętnie odwiedzają turyści z całego świata. 

Poprzedni

Dunluce Castle, jak dojechać z Belfastu, zwiedzanie

Eileen Hickey Museum, zwiedzanie, bilety, godziny otwarcia

Następny

Dodaj komentarz