Bradford Industrial Museum, zwiedzanie, bilety

Tagi , , , , ,

Bradford Industrial Museum to jedno z najbardziej popularnych miejsc w regionie, które przenosi zwiedzających w czasie do epoki przemysłowej rewolucji. Znajdujące się w sercu Yorkshire muzeum prezentuje bogatą historię przemysłową Bradford, ukazując znaczenie tego miasta w rozwoju przemysłu tekstylnego i maszynowego. Co warto o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Bradford Industrial Museum?

Museum znajduje się w mieście Bradford w hrabstwie West Yorkshire, na samej północy Anglii. Dokładny adres tego obiektu to Moorside Mills, Eccleshill, Bradford BD2 3HP. Muzeum mieści się w pięknych, zabytkowych budynkach dawnej fabryki, które same w sobie są cennym zabytkiem architektury przemysłowej.

Jak dojechać?

Dojazd do museum jest relatywnie prosty, zarówno dla podróżujących samochodem, jak i komunikacją publiczną. Jeśli podróżujesz samochodem, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z autostrady M62, a następnie zjazd na A650 w kierunku Bradford. Muzeum jest świetnie oznakowane i posiada własny parking dla turystów. Dla tych, którzy wolą korzystać z transportu publicznego, najlepszą opcją jest podróż pociągiem do stacji Bradford Interchange lub Bradford Forster Square. Z obu stacji kursują autobusy, które zatrzymują się w pobliżu muzeum. Lokalne linie autobusowe obsługiwane przez First Bradford i Arriva Yorkshire regularnie kursują na trasie do Eccleshill, gdzie ulokowane jest muzeum.

Ciekawostki na temat Bradford Industrial Museum

Bradford Industrial Museum mieści się w budynkach dawnej fabryki wełny założonej w 1875 roku przez Johna Moore’a. Budynki te zachowały wiele oryginalnych elementów konstrukcyjnych, które da się podziwiać po dziś dzień. Muzeum posiada działające maszyny parowe, które są uruchamia się w trakcie specjalnych pokazów. To unikalna okazja, aby zobaczyć, jak działały te potężne urządzenia. Muzeum oferuje także wiele nowoczesnych wystaw i zabaw, do których zaliczamy chociażby możliwość spróbowania swoich sił w tkania na ręcznych krosnach czy obsługę starych maszyn.

Zwiedzanie Bradford Industrial Museum

Zwiedzanie Bradford Industrial Museum to prawdziwa podróż w czasie. Muzeum jest podzielone na kilka sekcji tematycznych, które obejmują przemysł tekstylny, maszyny parowe, życie codzienne pracowników czy transport. Sekcja poświęcona przemysłowi tekstylnemu jest szczególnie ważna, albowiem ukazuje rozwój przemysłu wełnianego. Znajdziesz tu działające maszyny tkackie oraz przykłady gotowych tkanin. W części poświęconej maszynom parowym da się zobaczyć działające maszyny parowe, które napędzały fabryki w XIX wieku. Regularnie organizuje się także szeroko pojęte pokazy, podczas których uruchamia się maszyny. Muzeum prezentuje również wystawy poświęcone życiu codziennemu pracowników fabryk, dzięki którym można lepiej zrozumieć przeszłość Anglii. 

Dlaczego warto odwiedzić Bradford Industrial Museum?

Muzeum oferuje unikalną możliwość poznania historii przemysłowej Bradford, a więc miasta które odegrało kluczową rolę w rewolucji przemysłowej. Oznacza to, że jego odwiedzenie będzie strzałem w dziesiątkę. Piękne wystawy i działające maszyny sprawiają, że wizyta w muzeum jest nie tylko edukacyjna, ale również fascynująca i pełna wrażeń. Warto też zauważyć, że muzeum regularnie organizuje szeroko pojęte specjalne wydarzenia i pokazy, które dodatkowo uatrakcyjniają zwiedzanie. 

Godziny otwarcia

Bradford Industrial Museum jest czynne dla zwiedzających od środy do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00 oraz w weekendy od 11:00 do 16:00. W poniedziałki muzeum jest nieczynne. Pozwala to na konserwację eksponatów i przygotowanie wyjątkowych wystaw. 

Bilety

Bilety wstępu do Bradford Industrial Museum są dostępne w przystępnych cenach. Standardowy bilet kosztuje około 50 złotych za osobę. Muzeum oferuje również zniżki dla dzieci, studentów, seniorów oraz grup zorganizowanych. 

Poprzedni

Muzeum SS Nomadic w Belfaście, zwiedzanie, bilety, atrakcje

Najlepsze miejsca do jedzenia w Liverpoolu: lista z adresami

Następny

Dodaj komentarz