Atrakcje w Londynie dostępne za darmo

, Tagi , , , , ,

Co zobaczyć i zrobić w Londynie za darmo? Jak zwiedzić Londyn za darmo? Każdy, kto kiedykolwiek widział brytyjskie funty, wie, że podróż do Wielkiej Brytanii nie jest tania. Szczególnie stolica – Londyn – może nam się wydawać bardzo droga. Mimo to miasto oferuje mnóstwo bezpłatnych atrakcji, które zdecydowanie warto zobaczyć. Sprawdź nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są najtańsze i darmowe atrakcje w Londynie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Darmowe muzea, które warto odwiedzić, będąc w Londynie

Wiele muzeów w Londynie można zwiedzać całkowicie za darmo. W Muzeum Historii Naturalnej można zobaczyć: gigantyczną sekwoję o średnicy do 6 metrów, rząd dinozaurów i gigantyczny szkielet płetwala błękitnego – największego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi. Warto również odwiedzić londyńskie Science Museum z ciekawą ekspozycją dla dzieci. Najmłodsi mogą tam poznać prawa fizyki i poznać różne zjawiska naturalne. Możesz również bezpłatnie odwiedzić Muzeum Dzieciństwa, Muzeum Wiktorii i Alberta, Muzeum Narodowe i Galerię Narodową.

Darmowe atrakcje w Londynie – Tower Bridge 

Tower Bridge był dziełem XIX-wiecznych londyńskich architektów i budowniczych. Był odpowiedzią na potrzebę usprawnienia ruchu w ruchliwej wschodniej części miasta, które stało się wielkim ośrodkiem przemysłowym Europy. Budowa stalowo-kamiennej konstrukcji rozpoczęła się w 1886 roku i trwała bez większych przerw 8 lat, co świadczy o rozmachu przedsięwzięcia. Tower Bridge bierze swoją nazwę od bliskości Tower of London, budynku obronnego, który odegrał ważną rolę w historii Wielkiej Brytanii. Most składa się z dwóch bliźniaczych wież połączonych dwukondygnacyjnym mostem dla pieszych. Dolny poziom jest przeznaczony dla pojazdów i pieszych, a górny tylko dla pieszych. Jego stalowe elementy zachowały błękit i biel, natomiast kamienne części nawiązują architektonicznie do Tower of London. Było to jednym z warunków budowy mostu.

Dzielnica Notting Hill

Piękne białe tarasy charakterystyczne dla zachodniego Londynu zaczęły pojawiać się na tym terenie już w XIX wieku i istnieją do dziś. Jest to jedna z najpopularniejszych dzielnic mieszkaniowych w Londynie. Jednak sytuacja ta zmieniała się na przestrzeni lat. Na początku XX wieku dzielnica znana jako Nottingdale była znana głównie z życia klasy robotniczej. Cierpiała z powodu problemów dotykających cały Londyn: bezrobocia, przestępczości i przeludnienia. W 1964 roku do Notting Hill przybył zespół „steelband” z Trynidadu i Tobago. Prawie wszyscy imigranci z Indii Zachodnich i lokalni biali mieszkańcy wyszli na ulice, aby świętować, śpiewać i tańczyć, okazując jednocześnie swój entuzjazm. Po raz pierwszy czarnoskórzy mogli swobodnie wyrażać się na ulicach Notting Hill, świętując i czując się zjednoczeni w rytm muzyki oraz wspominając karnawałową przeszłość w kraju pochodzenia.

Darmowe atrakcje w Londynie – Harrods

Harrods w Londynie jest znany jako najbardziej ekskluzywny dom towarowy na świecie. Obecna forma, którą możemy dziś zwiedzać, pochodzi z 1905 roku. Dział sprzedaży założył Charles Henry Harrods, który w 1834 roku otworzył mały sklep i zatrudniał kilku pracowników. W latach osiemdziesiątych XIX wieku odniósł wielki sukces i rozrósł swoją firmę do ogromnych rozmiarów. W 1898 roku Harrods otworzył pierwsze w Wielkiej Brytanii ruchome schody – bardziej zdenerwowanym klientom podano kieliszek brandy przed ekscytującą podróżą.

Od kilku lat na półkach galerii można znaleźć również sztabki złota. Z kolei w 2002 roku oprócz standardowych zabezpieczeń jednego ze stoisk strzegła prawdziwa kobra egipska. Galeria mieści się w siedmiopiętrowym budynku przy Brompton Road, najdroższej londyńskiej dzielnicy Knightsbridge. Wewnątrz znajduje się aż 330 działów. Mówi się, że to dzięki Harrodsowi gwiazdy i osoby towarzyskie kupują ekskluzywne wille w Knightsbridge. Swoje ulubione sklepy mają więc „na wyciągnięcie ręki”. Nie da się ukryć, że ceny nieruchomości w okolicy przyprawiają o zawrót głowy. Sam garaż kosztował około 100 000 funtów!

Piccadilly Circus

Wbrew swojej nazwie Piccadilly Circus wcale nie jest cyrkiem, ale ruchliwym skrzyżowaniem łączącym pięć ruchliwych ulic, w tym Regent Street i Piccadilly. Słowo „cyrk” pochodzi z łaciny i oznacza „koło”. Piccadilly Circus to skrzyżowanie i przestrzeń publiczna w londyńskiej dzielnicy West End, w City of Westminster. Zostało wybudowane w 1820 roku w celu połączenia Regent Street z główną aleją handlową. Dziś jest bezpośrednio połączony z teatrem Shaftesbury Avenue oraz Haymarket i Sweets House w pobliżu Leicester Square, bardzo blisko dzielnicy handlowo-rozrywkowej. Skrzyżowanie jest znane z gigantycznych ekranów wideo i neonów nad budynkami w North Point, a także z fontanny Shaftesbury Memorial i rzeźby Anioła Miłości znanego jako Eros. Otaczają go imponujące budynki, takie jak London Pavilion i Criterion Theatre, a stacja metra City znajduje się w pobliżu placu.

Darmowe atrakcje w Londynie – Camden Town

Dziś okolica znana jest jako ulubione miejsce artystów. Są tu nie tylko muzycy, ale także artyści, tatuażyści i przedstawiciele różnych subkultur. Londyńczycy i turyści czują się swobodnie w klimatycznym pubie. Jednak setki lat temu obszar ten miał zupełnie inny charakter. Camden Town nosi imię Charlesa Pratta, 1. barona Camden. W tym czasie była częścią osiedla Kent Town. Pod koniec XVIII wieku Pratt nakazał budowę domów i osiedli po obu stronach drogi. Przenieśli się tam przedstawiciele klasy średniej i wyższej. Minęły dziesięciolecia, zanim obszar ten zmienił się z marzeń Barona o spokojne przedmieścia. Po otwarciu Regent’s Canal i budowie kolei w Camden powstały magazyny i fabryki. Wraz z nimi do regionu przybyli robotnicy, wytwórcy fortepianów i handlarze spirytusem. Jednak prawdziwa rewolucja kulturalna nastąpiła dopiero w latach sześćdziesiątych. Rock i wszystkie jego odmiany – w tym psychodeliczny – podbił serca młodych ludzi niemal na całym świecie.

Greenwich Park

Obserwatorium zostało zbudowane w Greenwich Park, jednym z ośmiu parków królewskich w Londynie. Pierwotnie teren łowiecki, teraz przyciąga ludzi szukających spokoju, przestrzeni i zieleni. Greenwich Park to także jeden z najpiękniejszych widoków w Londynie. Stojąc na wzgórzu obok Flamsteed House, moje oczy mogą zobaczyć wspaniałe panoramiczne widoki na Pałac Królowej, Old Royal Naval College, Tamizę, Isle of Dogs, Canary Wharf i wiele innych. W parku jest wiele atrakcji. Jest domem dla stada jeleni, które może nawet pochodzić ze stada sprowadzonego tu przez króla Henryka VIII. Ogród różany jest bardzo popularny w sezonie, a jeśli zatrzymasz się po zachodzie słońca, możesz również zobaczyć promień lasera wyznaczający południk zerowy.

Hyde Park 

Otwarty dla publiczności w 1637 roku, Hyde Park jest jednym z największych parków królewskich w Londynie, połączonym w „zielone płuca” centrum miasta. Park słynie ze Speakers Corner. W Hyde Parku znajdziesz wiele pomników i innych miejsc, w których z łatwością można spędzić godziny na zwiedzaniu parku. Serpentine to duże sztuczne jezioro po południowej stronie parku, rozciągające się na północ do sąsiednich Kensington Gardens, gdzie zostało przemianowane na Long Water. Jezioro powstało w 1730 roku dla królowej Karoliny, żony króla Jerzego II. Można tam żeglować i pływać.

Darmowe atrakcje w Londynie – Park St. James’s Park

St. Patrick’s Park James, czyli St. James w Londynie. James Park znajduje się w City of Westminster, na wschód od Pałacu Buckingham i na zachód od Whitehall i Downing Street. Graniczy z centrum handlowym na północy i Birdcage Walk na południu. Jak można się domyślić, jest to jedno z ulubionych miejsc spotkań zarówno londyńczyków, jak i turystów. Dogodna lokalizacja i bliskość Pałacu Buckingham sprawiają, że St. James jest idealnym miejscem na podróże i romantyczne randki.

Kiedy najlepiej jechać do Londynu, aby było ekonomicznie?

Najtańsze loty do Londynu można kupić jesienią, szczególnie w październiku i listopadzie. Zimą – w styczniu, lutym, a czasem w marcu. Niestety ma to związek z mniej przyjemną atmosferą. Jeśli chcemy mieć większe szanse na dobrą pogodę w Londynie, warto wydać trochę więcej i wybrać się do stolicy Wielkiej Brytanii późną wiosną. Podróże wakacyjne są z pewnością najdroższe. Korzystając z wolnego czasu i wakacji, Polacy chętnie odwiedzają znajomych, przyjaciół i rodzinę w Wielkiej Brytanii. Studenci często decydują się też na wielomiesięczną pracę w swoim wolnym czasie, co i tak może się opłacać. Wakacyjna podróż do Londynu ma jednak pewne zalety. Miasto jest wtedy najbardziej ruchliwe, a odwiedzający mogą wziąć udział w wielu bezpłatnych imprezach plenerowych i festiwalach.

Poprzedni

Ile kosztują wakacje w Irlandii, co warto wiedzieć?

Wiosna w Szkocji, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

Następny

Dodaj komentarz