Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > 45% Brytyjczyków chce wyjścia z Unii Europejskiej

2013-08-22 45% Brytyjczyków chce wyjścia z Unii Europejskiej

Badanie przeprowadzone przez firmę badawczą Populus pokazuje, że gdyby w Wielkiej Brytanii odbyło się teraz referendum to 45% Brytyjczyków głosowałoby za wyjściem z Unii Europejskiej.

Badanie zostało przeprowadzone one wśród ponad 12 tys. osób. 45% głosujących podczas referendum głosowałby za wyjściem z EU, 33% chciałby zostać w unijnych strukturach. 22% jest niezdecydowanych.


(grafika: SXC, sinsin)

Zdecydowana większość, bo aż 73% chce aby referendum było przeprowadzone. 27% zaś jest przeciwnego zdania. Referendum chcą osoby wykonujące przede wszystkim prace fizyczne oraz prace niskopłatne.

65% wierzy, że referendum w tej sprawie odbyć się powinno przed wyborczym 2015 rokiem, zaś 35% uważa, że powinno odbyć się potem.

W badaniu internetowym firmy Populus brało udział 11 211 osób.

Wynik badania są podobne do tego przeprowadzonego przez na zlecenie gazety Financial Times z lutego 2013 roku. Jego badania pokazały, że 50% Brytyjczyków głosowałoby za wyjściem ich kraju z unijnych struktur.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: