Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Założyciel tanich linii easyJet zakłada tani spożywczak

2013-08-17 Założyciel tanich linii easyJet zakłada tani spożywczak

Stelios Haji-Ioannou, założyciel tanich linii lotniczych easyJet otwiera pilotażowy market spożywczy easyFoodstore, który ma być tańszy niż Lidl czy Aldi.

Kojarzony głównie z liniami lotniczymi easyJet seryjny przedsiębiorca potwierdził tym samym wcześniejsze spekulacje prasy.

Pierwszy sklep spożywczy easyFoodstore powstać ma w Croydon w południowym Londynie, jednej z najbiedniejszych dzielnic miasta. Tam należąca do niego grupa easy kupiła 9 piętrowy budynek naprzeciwko stacji East Croydon. Działać mają biznesy spod marki easy: górne piętra budynku zająć ma easyHotel, kilka dolnych pięter ma się zamienić w biura easyOffice oraz 2 piętra opcjonalnie w sale gimastyczne easyGym. Parter zaś przeznaczony ma być na market spożywczy easyFoodstore.

"Parter stanowić będzie miejsce dla pilotażowego projektu niskiego ryzyka easyFoodstore. Koncentrować się on będzie na sprzedaży niemarkowej żywności paczkowanej i w puszkach po okazyjnych cenach.[...] Mam wrażenie, że istnieje luka na rynku sprzedaży detalicznej żywności - nisza poniżej niektórych z operatorów budżetowych, takich jak Aldi i Lidl." - powiedział Stelios

Gdy pilotażowy sklep okaże się sukcesem to od 2014 roku powstawać ma ich sieć.

Pozostaje mieć nadzieję, ze projekt się powiedzie zaś konsumenci będą korzystać z niższych cen żywności w ramach konkurencji między sieciami.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: