Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Wyższy podatek miejski Council Tax

2013-02-06 Wyższy podatek miejski Council Tax

Z początkiem kwietnia 2013 roku wzrośnie wysokość podatku miejskiego Council Tax. To podatek lokalny pobierany przez władze lokalne.

Powodem podwyżki podatku Council Tax są mniejsze o 500 mln funtów dotacje z budżetu centralnego. Pokrywane są z niego usługi lokalne jak wywóz śmieci, budowa dróg lokalnych, biblioteki itp.

Zmiany te mogą być najdotkliwsze dla najbiedniejszych mieszkańców. Osoby o niskich dochodach stracą bowiem możliwość zwolnień z ich płacenia w ramach Council Tax Benefit. Ocenia się, że od kwietnia podatek Council Tax zapłaci go po raz pierwszy około 670 tys. osób. Są to osoby o niskich dochodach.

Jak donosi "The Independent" wprowadzić lub podnieść obecne stawki przewiduje aż 74% samorządów. Jednak niektóre z nich przejmą je na siebie.

Podatek Council Tax pobierane są przez władze lokalne w Anglii, Szkocji i Walii. Irlandia Północna ma własny, choć podobny podatek (rates).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: