Nowości  Wielka Brytania  Irlandia  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Wizz Air uruchomił loty Poznań - Glasgow

2014-10-28 Wizz Air uruchomił loty Poznań - Glasgow

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią linie lotnicze Wizz Air uruchomiły loty na trasie Poznań Ławica (POZ) - Glasgow (GLA).

Lot inauguracyjny Wizz Air między Poznaniem i największym miastem w Szkocji odbył się 28 października 2014 roku. Airbus A320 wystartował z Poznania o godzinie 16:40 z 147 pasażerami na pokładzie, rozpoczynając regularne połączenia do Glasgow.


Glasgow Science Centre (grafika: SXC (CC))

Loty na trasie Poznań Ławica (POZ) - Glasgow (GLA) odbywają się 2 razy w tygodniu, w soboty i wtorki. Bilety lotnicze na nie dostępne są w sprzedaży już od 59 zł w jedną stronę.

Przewoźnik ma nadzieję, iż nowa trasa przyczyni się do znaczącego rozwoju rynku usług turystycznych w centralnej Polsce oraz wpłynie na zwiększenie zatrudnienia w tym sektorze.

"Nowe połączenie lotnicze z Poznania do Glasgow to kolejny krok Wizz Air, rozwijający ofertę przewoźnika z Poznania i Wielkopolski. Dalsze plany tego przewoźnika zakładają uruchomienie z końcem marca przyszłego roku połączenia do Malmö, jak i zwiększenie liczby rejsów na istniejących połączeniach do Londynu Luton, Doncaster-Sheffield, Oslo Torp, Glasgow oraz Stockholmu Skavsta, które skutkować będą zbazowaniem drugiego samolotu w maju 2015 roku. Baza operacyjna oparta na dwóch samolotach zyskuje na stabilności, w dłuższej perspektywie pozwalając na sukcesywny, a zarazem elastyczny rozwój siatki połączeń Wizz Air z Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Samo połączenie do Glasgow jest dla naszych pasażerów niezwykle atrakcyjne. Już w przeszłości przewoźnik oferował z Poznania przeloty do Prestwick, położonego niedaleko Glasgow. Ponowna możliwość dotarcia do największego miasta Szkocji i to na główne lotnisko, dowodzi korzystnych zmian zachodzących na rynku oraz zwiększenia wzajemnego zainteresowania na płaszczyźnie turystycznej oraz biznesowej pomiędzy Wielkopolską a Szkocją." - powiedziała Elwira Rostowska z poznańskiego lotniska.

Warto zwrócić uwagę, że jest to połączenie oferowane na główne lotnisko w Glasgow położone jest ok. 13 kilometrów od centrum miasta. Od lutego 2008 roku do kwietnia 2009 roku linia Wizz Air operowała na lotnisko Glasgow Prestwick (PIK).

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: