Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Wielka Brytania najczęściej wybieranym kierunkiem z polskich lotnisk

2013-07-03 Wielka Brytania najczęściej wybieranym kierunkiem z polskich lotnisk

Wielka Brytania jest nadal najczęściej wybieranym kierunkiem przez pasażerów wylatujących z polskich lotnisk - pokazują dane zaprezentowane przez polski Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Do Wielkiej Brytanii z polskich lotnisk leci co trzeci pasażer.

Jeśli chodzi o ujęcie miastami to Londyn jest w statystykach najczęściej wybieranym miastem docelowym w międzynarodowym ruchu regularnym odbywającym się z polskich portów lotniczych. Ma on aż 18,09% udziału co oznacza, że niemal co 5 pasażer leci z Polski wprost do stolicy UK.

Za Londynem kolejnymi brytyjskimi miastami są Liverpool (11 miejsce), Bristol (17 miejsce), Nottingham (22 miejsce), Edynburg (24 miejsce) i Doncaster Sheffield (25 miejsce).

Sporą niespodzianką w statystykach 1 kwartału 2013 roku było to, że niskokosztowy irlandzki Ryanair wyprzedził LOT i stał się największym przewoźnikiem lotniczym na polskim niebie. Przewoźnik ten oferuje wiele bezpośrednich połączeń między Polską i Zjednoczonym Królestwem.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: