Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > W Londynie już gorzej jak w Wuhan

2020-04-04 W Londynie już gorzej jak w Wuhan

Dzienny przyrost ofiar śmiertelnych koronawirusa w Londynie przekroczył ten zanotowany w Wuhan.

Londyn należy do najbardziej dotniętych koronawirusem metropolii na świecie. Mimo, że nie jest tak źle jak w stanie Nowy Jork (śmiertelność w nim rośnie szybciej niż w jakimkolwiek innym regionie) czy Madrycie to dzienny przyrost ofiar jest już wyższy niż w chińskim mieście Wuhan, gdzie rozpoczęła się światowa epidemia koronawirusa.


Dzienna liczba ofiar śmiertelnych (grafika: Financial Times)

W piątek 3 kwietnia 2020 roku w całym Zjednoczonym Królestwie było sumarycznie 38 168 zarażonych, z czego 3 605 zmarło. Dzienny przyrost wynosił 4 450 zarażeń i 684 zgonów.

W sobotę 4 kwietnia 2020 roku w całym UK było sumarycznie 41 903 zarażonych, z czego 4 313 zmarło. Dzienny przyrost wynosił 3 735 zarażeń i 708 zgonów.


Dzienna liczba ofiar śmiertelnych (grafika: Financial Times)

W regionie Londynu, wg. NHS (brytyjski odpowiednik polskiego NFZ), zanotowano 10 247 zarażonych w piątek i 10 764 chorych w sobotę.

Bieżące dane dla Zjednoczonego Królestwa (UK) można śledzić na stronie:

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: