Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Sukces eurosceptycznej UKIP w wyborach lokalnych

2014-05-23 Sukces eurosceptycznej UKIP w wyborach lokalnych

Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) odniosła nadspodziewanie dobre wyniki w czwartkowych wyborach samorządowych.

UKIP odebrała mandaty zarówno rządzącej Partii Konserwatywnej premiera Davida Camerona, jak i opozycyjnej Partii Pracy. Partia, na czele której stoi europoseł Nigel Farage, zdobyło 89 nowych miejsc w wyborach samorządowych w Anglii, ale na razie nie ma kontroli nad żadną z rad samorządowych. Oznacz to tym samym, że UKIP stała się czwartą siłą polityczną.

W wyborach w Anglii do obsadzenia było 4216 mandatów radnych w 161 radach samorządowych. Partia Konserwatywna (torysi) zachowała 1574 mandatów, a Partia Pracy (laburzyści) 1788.

Wybory odbyły się także w Irlandii Północnej. Tam do obsadzenia było 462 mandatów.

Jeszcze nie wiadomo, ile UKIP zdobyło mandatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które również odbyły się w czwartek. Wyniki zostaną ogłoszone dopiero w niedzielę wieczorem, gdy zakończy się głosowanie w pozostałych unijnych krajach.

Według BBC frekwencja była niska i wyniosła 36 proc. Brytyjczycy wybierali 73 europosłów.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: