Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Setki tysięcy Brytyjczyków pomocnych służbie zdrowia

2020-04-04 Setki tysięcy Brytyjczyków pomocnych służbie zdrowia

Po apelu NHS, brytyjskiego odpowiednika NFZ, do wolontariatu związanego z koronawirusem zgłosiły się setki tysięcy Brytyjczyków.

"Królewska Służba Wolontariatu wezwała do największej akcji od czasów drugiej wojny światowej. Niespełna 24 godziny później, udało nam się osiągnąć nasz cel 250 000 zapisów a dziś liczba ta wynosi 750 000 osób." - powiedziała Catherine Johnstone, szefowa Royal Voluntary Service.


Royal Voluntary Service (RVS) rekrutuje wolontariuszy i pomaga Wielkiej Brytanii od ponad 80 lat

Na koniec marca 2020 roku zgłosiło się już ponad 750 tys. osób chętnych. Pierwotny cel ćwierć miliona pomocników osiągnięty został w ciągu niecałych 24 godzin od apelu NHS. Zatem liczba osób zobowiązujących się do pomocy NHS jest 3 razy wyższa niż pierwotnie zakładano.

NHS angażuje ochotników do następujących zadań:

1. Wolontariusz ds. reagowania w społeczności Robienie zakupów, dostarczaie leków oraz innych niezbędnych rzeczy dla osób i pacjentów w kwarantannie domowej.
2. Wolontariusz ds. transportu pacjentów Zapewnianie transportu pacjentom, którzy wyzdowieli i mogą udać się do domu.
3. Wolontariusz ds. transportu NHS Transport sprzętu, materiałów i leków pomiędzy ośrodkami zdrowia NHS, pomoc aptekom w dostawach leków.
4. Wolontariusz ds. kontaku Wykonywanie regularnych telefonów sprawdzających do osób w kwarantannie domowej. Wsparcie telefoniczne dla osób będących narażonymi na samotności w wyniku samoizolacji.

Wolontariusze muszą mieć ukończone 18 lat, być sprawni i zdrowi bez żadnych objawów. Osoby z grup podwyższonego ryzyka (w tym osoby powyżej 70 roku życia, kobiety w ciąży lub schorowane) pomagać mogą telefoniczne.

Większość zadań ochotników może być wykonywanie przy zachowaniu odstępu do innych. W pakiecie startowym otrzymają oni wskazówki jak bezpiecznie pracować.


Logo NHS

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: