Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Ponad 2,5 miliona bezrobotnych w UK

2013-05-03 Ponad 2,5 miliona bezrobotnych w UK

Dane brytyjskiego urzędu statystycznego pokazują, że ponad 2,5 miliona osób w Zjednoczonym Królestwie (Wielka Brytania i Irlandia Północna) to osoby bezrobotne. Obecna stopa bezrobocia w UK wynosi 7,9%.

W grudniu 2012, styczniu i lutym 2013 roku przybyło 70 tys. bezrobotnych.


Mapa bezrobocia w Zjednoczonym Królestwie dla lutego 2013 (źródło: BBC)

Kilka miesięcy po starcie kryzysu w 2008 roku stopa bezrobocia w UK zaczęła gwałtownie rosnąć. Przed kryzysem stopa bezrobocia wynosiła 5% co przekładało się na 1,6 mln osób bez pracy.


Stopa bezrobocia w Zjednoczonym Królestwie na przestrzeni lat (źródło: Office for National Statistics)

Obecne bezrobocie dotyka szczególnie młode osoby - prawie milion osób w wieku od 16 do 24 lat nie ma pracy, co stanowi 21,1% osób z tego przedziału wiekowego.

W UK pracuje w sumie 29,7 mln ludzi w wieku powyżej 16 roku życia. Przypomnijmy, że podczas ostatniego spisu powszechnego (2011) policzono liczbę mieszkańców UK - wynosi ona 63,2 mln osób (w ciągu dekady wzrosła o 4,1 mln osób).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: