Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Polskie konsulaty w UK ograniczają pracę

2020-03-23 Polskie konsulaty w UK ograniczają pracę

W związku z ogłoszeniem przez brytyjski rząd nakazu pozostania w domu ograniczeniu ulega praca polskich urzędów konsularnych w Zjednoczonym Królestwie.

"W świetle decyzji brytyjskiego rządu ogłoszonej dziś o godz. 20:30 o znaczącym ograniczeniu wszelkich aktywności, w tym wyjść z domu do przypadków "absolutnie niezbędnych", apelujemy o zastosowanie się do tych wytycznych, pozostanie w domach i rezygnację z wizyty w urzędzie konsularnym. W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny."

Ograniczenia obowiązują ambasadę w Londynie oraz konsulaty w Manchesterze, Edynburgu oraz Belfaście.


Polska ambasada w Londynie (grafika: Oxyman (CC))

Zawieszone zostało do odwołania przyjmowanie wniosków wizowych i paszportowych oraz umawianie wizyt w sprawach obywatelskich i prawnych. Oznacza to, że nie ma również możliwości zapisania się poprzez system e-Konsulat.

Wszelkie sprawy niewymagające osobistego stawienia się w urzędzie mają być załatwiane korespondencyjnie. Sprawy można załatwiac także telefonicznie lub mailowo.

Odbiór paszportów odbywa się drogą pocztową.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: