Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > PKO BP otworzył pierwszą placówkę w Wielkiej Brytanii

2007-12-10 PKO BP otworzył pierwszą placówkę w Wielkiej Brytanii

Prezes PKO PB uroczyście otworzył placówkę banku w Londynie.

PKO BP jako pierwszy polski bank będzie oferować swoje produkty bezpośrednio na rynku brytyjskim.

Początkowo oferta banku będzie koncentrować się na produktach hipotecznych, które PKO BP już od lipca 2007 roku dystrybuuje na rynku brytyjskim. Docelowo bank zamierza prowadzić swoją działalność w Wielkiej Brytanii w formie oddziału, rozszerzając swoja ofertę o kolejne produkty zarówno dla klientów detalicznych jak i korporacyjnych.

"Nasi rodacy to bardzo dynamiczna grupa w Wielkiej Brytanii. To głównie z myślą o nich zdecydowaliśmy się na otwarcie placówki w Londynie. Chcemy być blisko naszych klientów, niezależnie od tego, gdzie mieszkają bądź pracują. Mijający rok był dla nas okresem wyjątkowym. To właśnie w tym czasie ogłosiliśmy nową strategię, rozpoczęliśmy ogromny proces gruntownej zmiany banku. Skuteczna ekspansja zagraniczna jest ważnym elementem tej strategii, a jej celem jest utrzymanie pozycji lidera bankowości detalicznej." - powiedział w czasie uroczystości otwarcia placówki Rafał Juszczak, Prezes Zarządu PKO BP.

Brytyjski rynek pracy otworzył się dla Polaków z dniem naszego wejścia do Unii Europejskiej oferując atrakcyjne warunki zatrudnienia. Według szacunków różnych instytucji liczba Polaków przebywających w Anglii waha się od 400 tys. do ponad 1 miliona osób.

Od 10 grudnia w nowo otwartej placówce PKO BP nie tylko Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii, ale również obywatele tego kraju, będą mogli dokonać wszelkich formalności związanych z zakupem mieszkania czy domu w Polsce. Przyjazd do Polski nie będzie konieczny, ponieważ wszystko będzie można załatwić za pośrednictwem banku.

PKO BP już od lipca 2007 roku testuje rynek brytyjski oferując produkty hipoteczne na zasadach działalności transgranicznej. Duże zainteresowanie nie tylko ze strony klientów polskich ale również klientów brytyjskich zamierzających inwestować na rynku nieruchomości w Polsce wskazuje na wyraźne perspektywy szybkiego rozwoju działalności.

Partnerstwo z bankiem NatWest, członkiem grupy Royal Bank of Scotland w zakresie oferty detalicznej dodatkowo wzmacnia obecność PKO na rynku brytyjskim.

Nowo otwarta placówka mieści się przy 151 Shaftesbury Avenue, w centrum Londynu, w prestiżowej dzielnicy Covent Garden w sąsiedztwie Trafalgar Square i British Museum.

Klienci będą obsługiwani przez 10 pracowników PKO BP.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: