Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Pijana jeździła lewą stroną jak w Anglii

2020-09-18 Pijana jeździła lewą stroną jak w Anglii

Mieszkająca w UK Polka zapomniała, że nie jest na Wyspach. Auto prowadziła lewą stroną drogi. W dodatku pijana.

Zdarzenie miało miejsce w Łukowie na Lubelszczyźnie. Tamtejszy patrol policji zauważył samochód nietypowo jadący po lewej stronie. Chwilę wcześniej auto przejechało przez rondo także lewym pasem.


(grafika: Policja)

Po zatrzymaniu pojazdu przez policjantów okazało się, że za kierownicą siedzi 42-letnia Polka od wielu lat mieszkająca w Anglii. Do Polski przyjechała ona w odwiedziny, do rodziny. Tłumaczył ona policjantom, że mając wydane brytyjskie prawo jazdy... w Polsce zapomina często o obowiązującym ruchu prawostronnym.

Dodatkowo okazało się, że jest ona pod wpływem alkoholu. Policyjny alkomat wykazał ponad promil alkoholu w organizmie kobiety. W efekcie kobieta straciła brytyjskie prawo jazdy. Usłyszała także zarzuty. Zgodnie z polskim prawem grozi jej nawet do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.


(grafika: Policja)

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: