Nowości  Wyspy Brytyjskie  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Nowa linia kontenerowa Containerships z Wielkiej Brytanii do Gdyni

2021-06-25 Nowa linia kontenerowa Containerships z Wielkiej Brytanii do Gdyni

Brytyjski armator Containerships uruchomił nowe regularne połączenie kontenerowe między portem w Gdyni i zachodnim wybrzeżem Wielkiej Brytanii.


Nowa trasa kontenerowa łącząca port w Gdynii i Wielką Brytanię (grafika: Containerships)

Trasa BALT 7 to kombinacja dwóch dotychczasowych realizowanych połączeń łączących porty w Kłajpedzie i Gdyni z portami Teesport i Tilbury w Wielkiej Brytanii.

Na nowym połączeniu operować będą siostrzane statki Containerships Stellar oraz Containerships Nord o ładowności 1 380 TEU. Napędzane są one gazem LNG.

"Połączenie zostało zaprojektowane tak, aby zaspokajać wciąż rosnące zapotrzebowanie na puste kontenery na polskim rynku." - przeczytać można w komunikacie gdyńskiego terminalu kontenerowego.

Containerships to brytyjski armator, który jest cześcią CMA CGM. Oferuje on regularne trasy kontenerowe łączące europejskie porty.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: