Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > McDonald's zamknięty w UK i Irlandii

2020-03-23 McDonald's zamknięty w UK i Irlandii

W Wielkiej Brytanii i Irlandii zamknięte zostają wszystkie restauracje McDonald's.

Restauracje zamknięte zostaną do godz. 19 w poniedziałek, 23 marca 2020 roku. Ma to związek z nakazem czasowego zamknięcia restauracji, kawiarni, pubów oraz inne miejsc publicznych w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Komunikat na irlandzkiej stronie sieci

Niestety klienci tłoczą się dziś w kolejkach za "ostatnim posiłkiem". Niektórzy czekają na niego nawet 2 godziny. Do jednego z punktów, w Barnwell w Cambridgeshire (UK), wezwano nawet policję. Kolejkowicze ignorowali tam utrzymywanie od siebie bezpiecznego dystansu. Policja poprosiła ich o wyjście.


Ogromne kolejki w Merthyr Tydfil w Walii (zdjęcie: Twitter)

"Utrzymanie bezpiecznego dystansu między osobami podczas prowadzenia ruchliwych restauracji na wynos i Drive Thru jest coraz trudniejsze. Dlatego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich restauracji w Wielkiej Brytanii i Irlandii." - przeczytać można w oświadczeniu sieci.

W samym tylko UK na przerwę w pracy idzie 135 tys. pracowników pracujących w 1 270 punktach sieci.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia obecnie (poniedziałek, 23 marca 2020) w Wielkiej Brytanii potwierdzonych zarażonych koronawirusem jest 5 tys. osób, z czego nie żyje 233 osób. W Irlandii zaś 785 osoby, w tym 3 zgony.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: