Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Loty między Wielka Brytanią i Polską zostają zawieszone

2020-12-21 Loty między Wielka Brytanią i Polską zostają zawieszone

Ze względów bezpieczeństwa loty między Wielką Brytanią i Polską zostaną zawieszone.

"Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek." - powiedział Piotr Müller, rzecznik prasowy polskiego rządu.

Zawieszenie lotów związane jest z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa wykrytego w UK. O jego pojawieniu się na Wyspach 14 grudnia 2020 roku poinformował Matt Hancock, brytyjski minister zdrowia.

Zdaniem badaczy nowy wariant koronawirusa nie powoduje cięższego przebiegu choroby COVID, ale szybciej się rozprzestrzenia i jest odporniejszy na wykorzystywane leki oraz szczepionki.

Polska zawieszając loty z Wielką Brytanią dołącza do innych europejskich krajów, które to zrobiły. Są to m.in. Austria, Belgia, Bułgaria, Holandia, Irlandia, Niemcy, Włochy czy Szwecja.

Od poniedziałku, 21 grudnia 2020 roku, każda zgłaszająca się osoba w Polsce, która w ostatnim czasie była w Wielkiej Brytanii wykonywana będzie miała test na koronawirusa.

"Przed chwilą wydałem dyspozycje Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wlk Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem." - poinformował Adam Niedzielski, polski minister zdrowia.

Francja od północy z niedzieli na poniedziałek wprowadziła 48-godzinny zakaz wjazdu dla osób przybywających z UK. Dla osób wyjeżdżających z Wielkiej Brytanii zamknięty został też kolejowy Eurotunel, biegnący pod kanałem La Manche. Nie są możliwe także podróże promami.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: