Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Lotnisko Birmingham przekształcane w ogromną kostnicę

2020-03-27 Lotnisko Birmingham przekształcane w ogromną kostnicę

Jeden z hangarów lotniska Birmingham przekształcany jest w ogromną kostnicę dla ofiar koronawirusa. Pomieści nawet 12 tys. ciał.


Hangar zamieniany w kostnicę (grafika: The Guardian)

Niepozorny z wyglądu hangar na obrzeżach lotniska ma być centralną tymczasową kostnicą dla regionu West Midlands. To region obejmujący miasto Birmingham wraz z jego aglomeracją - w sumie niemal 3 mln osób. Mniejsze kostnice w regionie mają zostać zamknięte.

Będzie mógł przyjąć 1,5 tys. ciał. W najgorszym scenariuszu zostanie on przystosowany do przyjęcia nawet 12 tys. ciał.

"Kostnica ta pomieścić ma zmarłych z całego regionu, także tych niezwiązanych z koronawirusem. Lotnisko Birmingham zrobi wszystko, co w jego mocy, by wesprzeć tą reakcję wielu agencji w tych trudnych czasach." - powiedział rzecznik lotniska w Birmingham.


Według danych brytyjskiego urzędu lotniczego lotnisko w Birmingham było przed epidemią siódmym co do ilości pasażerów portem lotniczym w UK (grafika: West Midlands Police)

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: