Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Gibraltar będzie miał pływający hotel

2013-12-29 Gibraltar będzie miał pływający hotel

Cierpiący na brak przestrzeni brytyjski Gibraltar wzbogaca się o pięciogwiazdkowy hotel Sunborn Gibraltar. Od innych hoteli wyróżnia go to, że hotel ten pływa.


Hotel Sunborn Gibraltar (grafika: Sunborn)

Hotel Sunborn Gibraltar ma 142 metrów długości i dysponuje powierzchnią 15 tys. m2 podzielonej na 7 pięter.


Hotel w gibraltarskiej marinie (grafika: Sunborn)

Obok 167 pokojów hotelowych i 19 luksusowych apartamentów ma on także restauracje, bary, salę balową, spa, siłownie fitness, kasyno i powierzchnie konferencyjne dla ponad pół tys. osób.


Pokój dwuosobowy (grafika: Sunborn)


Taras (grafika: Sunborn)

Aż 90% pokojów wyposażonych jest w balkon lub taras. Przeszklone ściany pokojów zapewniają panoramiczny widok na zatokę i marinę.


Jadalnia (grafika: Sunborn)

Inwestorem pływającego hotelu jest istniejąca od kilkudziesięciu lat rodzinna fińska firma Sunborn, która ma doświadczenie z tego typu pływającymi obiektami hotelowymi.

Mający 6,5 km2 powierzchni Gibraltar odwiedza ponad 12 mln osób. Jednakże większość z nich przybywa z Hiszpanii i tam także nocuje.


Na powierzchni zaledwie 6,5 km2 na Gibraltarze mieszka aż 30 tys. osób (grafika: IamRender (CC))

Pływający hotel kosztował 150 mln euro. W jego budowę zaangażowanych było ponad 3 tys. osób z całego świata. Specjalne ramiona cumownicze służą do jego powiązania z nadbrzeżem i utrzymywania go w stałej pozycji w marinie.

Jedna noc w hotelu kosztować ma ponad 200 funtów. Pierwsi klienci mają rozpocząć korzystanie z hotelu już w styczniu 2014 roku.

Podobny nowy pływający hotel Sunborn London otwarty ma także być w stolicy Zjednoczonego Królestwa w 2014 roku. Ma mieć 120 metrów długości i oferować 153 pokojów. Już wcześniej firma miała takowy w Londynie, sprzedała go jednakże w 2008 roku.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: